Czego szukasz?

Wpisz interesującą Cię frazę by otrzymać natychmiastowe wyniki, lub wciśnij [ENTER] po więcej szczegółów.

PARP

Jak wybrać odpowiedni higrometr?

Higrometry stosowane są do kontrolowania poziomu wilgotności powietrza. Znajdują bardzo szerokie zastosowania w przemyśle, a także w gospodarstwach domowych.

Wilgotność powietrza ma bezpośredni wpływ na składowanie, produkcję i przewóz różnorodnych przedmiotów i materiałów. Nieodpowiedni poziom wilgotności może przyczynić się m.in. do rozwoju pleśni i drobnoustrojów. Higrometr pozwala na bieżąco kontrolować wilgotność powietrza.

Jak działa higrometr?

Higrometr często bywa też nazywany wilgotnościomierzem. Na rynku obecnie możemy znaleźć bardzo wiele różnych modeli urządzeń tego rodzaju, które różnią się od siebie formą i metodą działania. Najczęściej wykorzystywane są w fabrykach, halach produkcyjnych, a także podczas transportu różnorodnych materiałów czy substancji.

Higrometry mogą mieć bardzo prosty schemat działania, wówczas najczęściej znajdują zastosowanie w warunkach domowych. W przypadku profesjonalnego użytku wykorzystywane są profesjonalne urządzenia, najczęściej elektroniczne. Umożliwiają one precyzyjne badanie takich parametrów, jak m.in.:

Główne rodzaje higrometrów

Możemy wyróżnić następujące rodzaje higrometrów: