Czego szukasz?

Wpisz interesującą Cię frazę by otrzymać natychmiastowe wyniki, lub wciśnij [ENTER] po więcej szczegółów.

PARP

Termograf w transporcie drogowym — rodzaje i zastosowanie

Termograf to specjalny przyrząd do mierzenia temperatury i rejestracji jej przebiegu w czasie. Jest to urządzenie, które bardzo często bywa postrzegane jako rozbudowa agregatu. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż może on odbierać oraz rejestrować sygnały, pochodzące z agregatu (takie jak włączanie i wyłączania), jednak zasadniczą kwestią jest fakt, iż oba urządzenia muszą pracować zupełnie niezależnie.

Główne zastosowanie i funkcje termografu

W transporcie drogowym termograf stanowi przydatne urządzenie, pozwalające na kontrolowanie temperatury podczas przewozu towarów spożywczych. Pozyskane przez termograf dane rejestrowane są na taśmie papierowej. Przewoźnik może na stałe zamontować to urządzenie w komorze ładunkowej lub też zrobić to jednorazowo w przypadku konkretnej jednostki transportowej.

Bardzo istotne znaczenie ma fakt, iż termograf pomaga chronić przewoźnika i kierowcę przed ewentualną odpowiedzialnością za m.in. uszkodzenia przewożonych towarów. Niekiedy okazuje się po rozładunku, że dana partia przewożonych produktów została przegrzana lub zamrożona. Wówczas właśnie kluczowe znaczenie ma zapis tomografu, który pokazuje, że temperatura utrzymywana podczas całego przewozu była zgodna z początkowymi ustaleniami pomiędzy przewoźnikiem a kontrahentem.

Główne rodzaje termografów

Obecnie do rejestrowania temperatury w środkach transportu wykorzystywanych jest kilka podstawowych rodzajów termografów: